Aktualności Aktualności

Choinka od leśnika

Wraz z początkiem grudnia rozpoczynamy okres na przedświąteczne przygotowania. Jak co roku Nadleśnictwo Czerniejewo przygotowuje dla wszystkich osób, które chcą ozdobić swój dom żywą choinką, drzewka iglaste pozyskane ze specjalnie zakładanych w tym celu ekologicznych plantacji choinek.

Głównym miejscem, z którego w tym roku będzie można zakupić choinkę jest powierzchnia znajdująca się przy siedzibie Nadleśnictwa Czerniejewo.

Cieszymy się bardzo, że już dziś możemy obserwować pierwszych ochotników, którzy poszukują drzewek do ozdoby swoich klas szkolnych. Uczniowie okolicznych szkół chętnie korzystają z możliwości przyjazdu i samodzielnego zobaczenia, skąd możemy pozyskać drzewka choinkowe oraz jakie gatunki drzew możemy znaleźć na plantacjach choinkowych. Oczywiście ostatnim elementem pobytu jest możliwość samodzielnego wyboru choinki, którą następnie można zabrać do szkoły i tam ubrać ją w piękne świąteczne ozdoby.

Zachęcamy jednocześnie do śledzenia strony internetowej Nadleśnictwa Czerniejewo, gdzie w najbliższym czasie pojawią się informacje dotyczące lokalizacji oraz terminów tegorocznej sprzedaży choinek prowadzonej przez Nadleśnictwo.