Aktualności Aktualności

Co tam u orzesznic słychać?

W związku z zakończeniem okresu letnich temperatur w lesie „słychać” już pierwsze kroki zbliżającej się jesieni. I chociaż okres ten większości kojarzy się zapewne z trwającym właśnie wśród jeleni rykowiskiem, to my postanowiliśmy zajrzeć do nieco mniejszych mieszkańców naszych lasów.

Zgodnie z zawartymi w specjalistycznej literaturze informacjami, wrzesień jest okresem największej aktywności orzesznic. Te niewielkie gryzonie są bliskimi krewnymi popielic, które odwiedzaliśmy już wcześniej, kiedy to na początku czerwca przy udziale lokalnych społeczników wywiesiliśmy na terenie Leśnictwa Promno kolejne już budki lęgowe dla tych niewielkich futrzaków. W tym samym okresie udało nam się także zainstalować kolejne budki dla orzesznic. Pora więc sprawdzić jak się mają nasi mali mieszkańcy tych równie niewielkich schronień.

Z informacji, które udało nam się uzyskać od Pana Pawła Śliwy – specjalisty w zakresie występujących w okolicy Promna orzesznic cześć z zainstalowanych budek została już zasiedlona. Otrzymaliśmy także kilka fotografii powstałych w trakcie trwającego w ostatnich dniach przeglądu schronień. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przejrzenia naszej galerii i dalszego kibicowania tutejszym orzesznicom.