Aktualności Aktualności

Manewry pożarnicze – Jezierce 2016

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z trzech gmin miały okazję do wymiany doświadczeń i współzawodnictwa na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo.

W dniu 17 września 2016 roku w Leśnictwie Jezierce odbyły się coroczne manewry strażackie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin Swarzędz, Kostrzyn i Pobiedziska. Manewry przygotowane były przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 3 z Poznania.

Druhowie i druhny zmagali się z wieloma konkurencjami sprawnościowymi. Musieli wykazać się nie lada zwinnością i siłą. Oprócz sprawności fizycznej „ochotnicy" udowodnili też, że mają dużą wiedzę teoretyczną i bardzo dobrze radzą sobie z udzielaniem pierwszej pomocy. Manewry pokazują, że kiedy liczy się każda sekunda, najważniejsza jest sprawna komunikacja w jednostce. Najlepiej zaprezentowała się jednostka z Latalic, nieco gorzej wypadli ochotnicy z Pobiedzisk, zaś trzecie miejsce zajęli reprezentanci jednostki z Kostrzyna.

Zawody to doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń jednostek OSP. Przy większych pożarach lasu konieczna jest pomoc nawet kilkunastu jednostek zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, takie spotkania umożliwiają lepsze poznanie się strażaków i sprawniejszą współpracę.