Aktualności Aktualności

Plenerowy Piknik na Lednicy

W niedzielę 2 lipca 2023 r. na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyła się kolejna z serii Pikniku Z Produktem Polskim pt. „Bitwa Regionów”.

Plenerowym zmaganiom Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu gnieźnieńskiego towarzyszył szereg atrakcji takich jak: finał Gminnego Rajdu Rowerowego oraz liczne stoiska edukacyjne, w  tym przygotowane stoisko Nadleśnictwa Czerniejewo.

Podczas imprezy promującej polskie produkty prezentowaliśmy to, co z lasy mamy najcenniejsze. Głównym surowcem jest oczywiście drewno, które jako produkt wykorzystywany jest w ponad 30 tysięcy zastosowań.

Uczestnicy pikniki mieli okazję zobaczyć różnorodność gatunków drzew, oraz poznać różnice w próbkach drewna najpopularniejszych gatunków występujących w naszych lasach. Drewniane krążki były chętnie oglądane oraz analizowane w zakresie koloru, struktury, ciężaru i rysunku drewna. Dla młodszych uczestników pikniku przygotowane zostały również puzzle i gry wykonane z drewna, które sprawiały wiele radości uczestnikom zabaw.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy również owoce runa leśnego, czyli wszystkie cenne produkty, które możemy znaleźć wybierając się na spacer do lasu np. grzyby, jagody, maliny, poziomki, zioła itp.

Nie mogło również zabraknąć produktów marki „Dobre z lasu” słynących z pysznych i zdrowych przetworów pochodzących z lasu (konfitury, dżemy, soki, miody z leśnych pasiek itp.)  Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za wspólnie spędzony czas.