Aktualności Aktualności

zielone punkty kontrolne w nadleśnictwie czerniejewo

W ubiegłą niedzielę tj. 25 czerwca 2023 r. na terenie leśnictwa Jezierce miało miejsce oficjalne podsumowanie realizacji projektu „Zielonych Punktów Kontrolnych w Nadleśnictwie Czerniejewo”.

Inicjatorem projektu było Stowarzyszeniem Woda Góry Las, które dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Poznańskiego i współpracy Nadleśnictwa Czerniejewo oraz Gminy Pobiedziska zaprojektowało i wykonało trasy do orienteeringu. Punkty kontrolne zostały na stałe umieszczone w 18 lokalizacjach na terenie leśnictw Jezierce oraz Karw na powierzchni ok. 3 km2.

Podczas uroczystego otwarcia przedstawiono cel i realizację przedsięwzięcia oraz omówiono  podstawowe zasady poruszania się po lesie, czytania map topograficznych oraz orientowania się w terenie przy użyciu kompasu.

Uczestnicy po krótkim szkoleniu udali się na trasy, aby spróbować swoich sił  w orientowaniu się w lesie. Dla uczestników dostępne były 3 rodzaje tras: krótka, średnia oraz długa, tak aby każdy mógł pokonać wyznaczony dystans zgodnie z własnymi możliwościami.

Po powrocie na miejsce startu uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny oraz zasłużone pamiątkowe medale.

 

W każdej chwili osoby, które zechcą spróbować swoich sił w orienteeringu mogą pobrać mapy tras dostępne na stronie internetowej Nadleśnictwa Czerniejewo:

https://czerniejewo.poznan.lasy.gov.pl/zielony-punkt-kontrolny ,

a następnie wyruszyć na aktywny wypoczynek z mapą i kompasem.