Asset Publisher Asset Publisher

XIV Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny

W sobotę 27 maja 2023 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w XIV Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska.

Coroczny Piknik odbywa się pod hasłem „DLA KLIMATU I DLA LUDZI”

W tym roku na stoisku edukacyjnym Nadleśnictwa Czerniejewo chętne osoby poznać mogły wiele ciekawostek dotyczących otaczającej nas przyrody oraz pracy leśnika, a także sprawdzić swoją wiedzę o lesie w przygotowanych przez nas zadaniach. Plenerowe spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania i uczczenia 20 lat edukacji przyrodniczo-leśnej prowadzonej przez jednostki organizacyjne Lasów Państwowych.

Oprócz różnych zadań i konkursów, na naszym stoisku promowane były również produkty pochodzenia leśnego marki  „Dobre z lasu”. Dla wszystkich odwiedzających stoisko przygotowane były pokazy kulinarne oraz degustacja zdrowej żywności w postaci ciepłych racuchów, burgerów i zapiekanek z dziczyzną. 

Należy również wspomnieć, że wzorem ubiegłego roku wspieraliśmy również akcję wymiany makulatury za drzewka. Każdy, kto przyczynił się w ten sposób do ochrony środowiska i przyniósł zebraną przez siebie makulaturę, otrzymał od nas sadzonkę drzewka ozdobnego wyhodowaną na naszej szkółce pod czujnym okiem leśniczego.