Asset Publisher Asset Publisher

Zakaz wstępu do lasu

W związku z wystąpieniem huraganu w dniu 11 sierpnia br. Nadleśnictwo Czerniejewo wprowadza zakaz wstępu do lasu na terenie części Nadleśnictwa z uwagi na wywroty i wiatrołomy będące zagrożeniem życia.

W związku ze znacznym zniszczeniem i uszkodzeniem drzewostanów spowodowanych nawałnicą z dnia 11 sierpnia 2017r. obowiązuje zakaz wstępu do lasu na terenie następujących leśnictw klęskowych:

- leśnictwo Podstolice – obszar całego leśnictwa

- leśnictwo Słomówko - obszar całego leśnictwa

- leśnictwo Milkarowo w oddziałach o numerach 254 – 280

- leśnictwo Linery w oddziałach o numerach 54-57 oraz 81-84

- leśnictwo Karw w oddziale o numerze 128b

- leśnictwo Nekielka w oddziale o numerze 44t oraz 44s

 

 

Leśnicy natychmiast, bez zbędnej zwłoki przystąpili do usuwania skutków klęski po przejściu huraganowych wiatrów. W nadleśnictwie Czerniejewo już w piątek 11.08.2017 r. rozpoczęto porządkowanie przede wszystkim dróg powiatowych. Codziennie pozyskuje się znaczne ilości drewna a Służba Leśna nadleśnictwa pracuje bez wytchnienia. Praca jest szczególnie niebezpieczna z uwagi na występowanie złomów, wywrotów i splątanych w wyniku wichury drzew. Jednocześnie cały czas należy pilnować miejsc, w których wystąpiła klęska, przed ciekawskimi, fotoamatorami i spacerowiczami. Bardzo ciężko pracują drwale, którzy wkładają morderczy wysiłek w pozyskanie drewna. Tutaj niestety nie ma miejsca dla ochotników, straży pożarnej, wolontariuszy, itp. Tutaj pracują tylko i wyłącznie profesjonaliści. Nie na każdej powierzchni można pozyskiwać drewno przy użyciu maszyn wielooperacyjnych wymagany jest duży nakład pracy ręcznej.

 

Treść zarządzenia w sprawie zakazu dostępna jest w zakładce BIP: Zarządzenia i decyzje

 

ASN