Asset Publisher Asset Publisher

Udostępniamy - nowe miejsca na ognisko

Udostępniamy 3 nowe miejsca w których będzie można rozpalić ognisko. W terminie od 1 listopada do ostatniego dnia lutego, po uzyskaniu zgody wydanej przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Czerniejewo, ognisko można będzie rozpalić przy jeziorach Baba, Ully oraz Brzostek.

Jeśli chcesz skorzystać z Sezonowego miejsca na ognisko wypełnij formularz: Ognisko sezonowe dostępny na stornie https://czerniejewo.poznan.lasy.gov.pl/regulaminy i wyślij na adres: czerniejewo@poznan.lasy.gov.pl.

Zrób to minimum 5 dni roboczych przed planowanym ogniskiem i poczekaj na zgodę.

Sezonowe miejsce na ognisko jest ogólnodostępne. Miejsce może rezerwować każdy, zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne.

Drewno trzeba z zapewnić sobie samodzielnie - w tym celu można skontaktować się z leśnyczym leśnictwa Jezierce lub leśnictwa Prommno. 

 

Pamiętaj jednak:

Zapoznaj się z regulaminem korzystania z Sezonowego miejsca na ognisko, który znajdziesz tutaj: https://czerniejewo.poznan.lasy.gov.pl/regulaminy

Ogień dla lasu jest bardzo niebezpieczny. Informacja o tym, że pali się ognisko jest dla nas bardzo ważna. Zanim zaplanujesz ognisko wyślij do nas formularz.

Po zakończeniu ogniska upewnij się, że ogień został skutecznie ugaszony.

• Nawet, jeśli tego nie widzisz, wokół Ciebie są zwierzęta leśne, zadbaj o ich dom i staraj się być cicho, zabierz ze sobą śmieci, nie puszczaj luzem psa i nie zapomnij po nim posprzątać.

• Dobrze się bawiłeś? Świetnie, o to chodziło! Zadbaj o to, by inni też mogli mieć radość z przebywania tutaj.