Asset Publisher Asset Publisher

Ostatnie przygotowania do wiosny

Zbliżający się wielkimi krokami marzec to dla nas leśników ostatni dzwonek na zakończenie prac związanych z działaniami wspierającymi ochronę ptaków w okresie zimy.

Kończy się już okres dokarmiania, w trakcie którego dla naszych leśnych przyjaciół wywiesiliśmy prawie 200 kg specjalistycznej karmy. Zakończono również prace związane z wywieszaniem nowych budek lęgowych, a także przeprowadzono niezbędne naprawy i konserwacje budek wywieszonych w latach ubiegłych. I kiedy wydawało się nam, że wszystko zostało już zrobione, spotkała nas niezwykle miła niespodzianka. Zgłosił się do nas bowiem miejscowy przyrodnik, a zarazem społecznik p. Krzysztof. Zaoferował się, że nakładem własnych środków wykona i przekaże 8 własnoręcznie przygotowanych budek. Zaskoczeni tą ofertą zadeklarowaliśmy się, że jak tyko otrzymamy wskazane budki, znajdziemy dla nich dogodną lokalizację i zainstalujemy na wybranych przez nas drzewach. I tak w miniony piątek na terenie leśnictwa Nekielka, podczas terenowego spotkania p. Krzysztof przekazał profesjonalnie wykonane budki lęgowe, które zostały zamontowane w kompleksie leśnym leśnictwa Nekielka. Mamy nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni okażą się one interesującą ofertą dla podniebnych mieszkańców naszych lasów.

W imieniu leśnych śpiewaków jak i własnym serdecznie dziękujemy p. Krzysztofowi za szczególną wrażliwość przyrodniczą oraz za ciekawą inicjatywę wspierającą ochronę leśnej awiofauny.