Asset Publisher Asset Publisher

xxv regionalne zawody strzeleckie leśników w strzelaniach myśliwskich

Jak co roku, po raz dwudziesty piąty, 2 września 2022 r. na strzelnicy „Lizawka” w Antoninku zostały przeprowadzone  Regionalne Zawody Strzeleckie Leśników w Strzelaniach Myśliwskich.  W tym roku jako organizatorzy mieliśmy okazję gościć 81 zawodników z 27 drużyn reprezentujących 24 nadleśnictwa – w tym dwie drużyny Nadleśnictwa Oborniki, - reprezentacje Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych – oddział w Poznaniu.

Pogoda w dniu zawodów była słoneczna i bezwietrzna, a więc idealna na sprawdzenie swoich umiejętności strzeleckich. Wszyscy zawodnicy musieli dowieźć swoich umiejętności w 5 konkurencjach:

- Krąg (konkurencja śrutowa)

- Myśliwska Oś Praktyczna (konkurencja śrutowa)

- Oś (konkurencja śrutowa)

- Dzik (konkurencja kulowa)

- Rogacz/Lis (konkurencja kulowa)

W klasyfikacji grupowej na pierwszym miejscu znalazła się drużyna Nadleśnictwa Włoszakowice w składzie: Tomasz Furmańczak, Grzegorz Franczak oraz Bartłomiej Franczak z wynikiem 1246/1500 pkt broniąc tym samym zwycięski tytuł z ubiegłego roku.

Drugie miejsce należało do drużyny Nadleśnictwa Łopuchówko w składzie: Tomasz Kala, Michał Szymański oraz Robert Zaganiaczyk z uzyskaną sumą 1157/1500 pkt.

Na trzecim miejscu na podium stanęła drużyna Nadleśnictwa Czerniejewo w składzie: Arkadiusz Stępień, Piotr Pietrucha oraz Tomasz Hamerski z wynikiem 1083/1500 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej najwięcej, bo aż 431/500 pkt osiągnęło dwóch zawodników, co było przyczyną przeprowadzenia dodatkowej konkurencji, w której zwycieżcą został Adam Bakacz, natomiast drugie miejsce przypadło Tomaszowi Furmańczakowi, trzecie miejsce należało do Macieja Macińskiego, który osiągnął wynik 430/500 pkt.

Szczegółowe wyniki obu klasyfikacji znajdują się w załączniku poniżej.

Warto również przypomnieć, że zgodnie z tradycją została wręczona statuetka najlepszego strzelca kulowego, która w tym roku przypadła Tomaszowi Furmańczakowi, który w obu konkurencjach kulowych osiągnął łącznie 191/200 pkt.