Asset Publisher Asset Publisher

Międzynarodowy Dzień Lasów Inauguracją wiosennego sadzenia lasu

Z okazji przypadającego na dzień 21 marca Światowego Dnia Lasu Nadleśnictwo Czerniejewo zorganizowało społeczną akcję sadzenia lasu. Do przedsięwzięcia chętnie przyłączyła się liczna grupa pracowników firmy Volkswagen Września, która podczas dwudniowej akcji sadzenia lasu zorganizowanej na terenie Leśnictwa Jezierce wykonywała nowe nasadzenia sadzonkami sosny zwyczajnej i świerka pospolitego.

Należy podkreślić, że wszyscy uczestnicy chętnie i z wielkim zaangażowaniem wykonywali przydzielone zadania, a efekt końcowy w postaci widoku posadzonej nowej uprawy leśnej był najlepszą nagrodą i dowodem na podjęcie skutecznych działań  ekologicznych.

Nadleśnictwo Czerniejewo składa wszystkim uczestnikom serdeczne podziękowania za stworzenie miłej i przyjaznej atmosfery oraz za wspólną pracę na rzecz naszych lasów.

Międzynarodowy Dzień Lasów przypadający równocześnie z pierwszym dniem wiosny rozpoczął w tym roku wiosenne sadzenia lasu na terenie Nadleśnictwa Czerniejewo. Warto przypomnieć, że dzięki prowadzonej trwałej i zrównoważonej gospodarce leśnej powierzchnia lasu wynosi w tym momencie już ponad 9,2 mln ha, co stanowi niemal 30 procent powierzchni naszego kraju.