Asset Publisher Asset Publisher

Coraz więcej drzew

Dzięki współpracy przedszkolaków i licealistów mamy posadzone coraz więcej drzew.

To było wyjątkowe spotkanie. W dniu 05.04.2016 na terenie leśnictwa Słomówko uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni oraz dzieci z Przedszkola Mali Einsteini z Nekli spotkali się by wspólnymi siłami posadzić las. Łącznie 90 osób świadomych jak ważną rolę pełnią lasy z ogromną ochotą i energią posadziło 1000 sadzonek. Przedszkolaki z uznaniem patrzyli na starszych kolegów przygotowujących dołki pod sadzonki, a młodzież cierpliwe pomagała małym odkrywcom posadzić sadzonki dębów i grabów. To była kolejna odsłona kampanii „100 milionów drzew do 2017 roku" do której włączyło się Nadleśnictwo Czerniejewo.

Zarówno młodzież jak i dzieci bardzo zaangażowani byli w sadzenie młodego lasu. Po męczącej pracy wszyscy chętnie zjedli śniadanie na świeżym powietrzu. Każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową dla podniesienia bezpieczeństwa poruszania się terenie niezabudowanym po zmroku.

„100 milionów drzew do 2017 roku" – organizatorem kampanii jest Ogólnoświatowa Wirtualna Szkoła Environmental Online ENO. Celem kampanii jest włączanie dzieci, młodzieży i wolontariuszy w sadzenie rodzimych gatunków drzew oraz aktywizowanie na rzecz działań proekologicznych.