Asset Publisher Asset Publisher

piknik z produktem polskim

W niedzielę 10 lipca br. Nadleśnictwo Czerniejewo uczestniczyło w pikniku pt.  „Bitwa Regionów” Województwa Wielkopolskiego zorganizowanym w Środzie Wielkopolskiej.

Podczas plenerowej imprezy promującej polskie produkty prezentowaliśmy to, co z lasu mamy najcenniejsze. Głównym surowcem jest oczywiście drewno, które jako produkt doskonały wykorzystywany jest w ponad 30 tysięcy zastosowań.

 

Uczestnicy pikniku mogli sami zobaczyć, dotknąć i nauczyć się rozpoznawania gatunków drewna. Prezentowane drewniane krążki (próbki drewna) naszych najpopularniejszych gatunków drzew były chętnie oglądane i analizowane w zakresie koloru, struktury, ciężaru i rysunku drewna. 

Gdy rozmawialiśmy o drzewach leśnych, nie mogło zabraknąć również sadzonek przywiezionych przez nas z naszej Szkółki Leśnej w Jeziercach.

Dzięki prowadzonej trwałej, zrównoważonej gospodarce leśnej i ciągłym procesom odnowień i zalesień lasu w Polsce z roku na rok jest coraz więcej.

Na naszym stoisku można było znaleźć również tzw. użytki uboczne, czyli wszystkie cenne produkty, które możemy spotkać wybierając się na spacer do lasu. Są to wszelkie owoce runa leśnego, grzyby, jagody, maliny itp. 

Z części tych produktów niektórzy potrafią wykonać przetwory domowe. Kilka z nich udało nam się również zabrać ze sobą i zaprezentować na stoisku.

Wszystkim uczestnikom pikniku dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do lasu.