Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie pracy ZUL

Zakłady Usług Leśnych to firmy świadczące usługi na rzecz nadleśnictwa związane z wycinką, zrywką i pracami z zakresu zagospodarowania lasu.

Początek roku do czas na podziękowanie za dobrą współpracę i podsumowanie prac wykonanych w poprzednim sezonie. Jak co roku 21 stycznia w Nadleśnictwie Czerniejewo odbyło się spotkanie ze współpracującymi ZUL-ami. Leśnicy i przedstawiciele ZUL wymienili się doświadczeniami i spostrzeżeniami w zakresie organizacji pracy oraz zapoznali się z rozmiarem prac do wykonania w kolejnym roku. Ważnym elementem takiego spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 
 
   
    
Ścinka drzew, okrzesywanie, zrywka, przygotowanie sortymentów, układanie w stosy lub mygły, koszenie upraw, przygotowanie gleby, sadzenie to tylko cześć zadań, które wykonują pracownicy ZUL. Pracy w ciągu całego roku jest bardzo dużo zwłaszcza, że pozyskanie drewna trwa cały rok. Choć wiele z tych prac mogą wykonywać maszyny, to jednak w trudnym terenie najlepiej radzą sobie doświadczeni ludzie.