Asset Publisher Asset Publisher

tydzień liczenia motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego rozpoczyna właśnie akcje edukacyjną „Tydzień Liczenia Motyli w Wielkopolskich Parkach Krajobrazowych”. Wydarzenia organizowane podczas trwania akcji tj. 18-24 lipca 2022 mają na celu przybliżyć Państwu świat tych barwnych owadów.

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarium projektu oraz wydanemu specjalnie w tym celu numeru Magazynu KRAJOBRAZ 5/2022, do którego link znajduję się poniżej.

 https://issuu.com/zpkww/docs/magazyn_krajobraz_nr_5_2022

W obrębie zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Czerniejewo znajdują się dwa Parki Krajobrazowe:  Promno oraz Lednicki Park Krajobrazowy, w których ochotnicy mogą indywidualnie przyłączać się do liczenia motyli. Należy tylko wydrukować karty motyli znajdujące się w powyższym magazynie, udać się na spacer po parku i zacząć obserwacje przelatujących obok nas owadów. Wypełnione formularze należy następnie odesłać do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Każdy z nas może wcielić się przez chwilę w rolę naukowca – odkrywcy i przyczynić się do badań występowania motyli w Wielkopolskich Parkach Krajobrazowych.