Asset Publisher Asset Publisher

XIII Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny

W ubiegłą sobotę 11 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w XIII Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym organizowanym przez gminę Pobiedziska.

W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „DLA KLIMATU I DLA LUDZI – OCHRONA KLIMATU ORAZ ZIELONO – NIEBIESKA INFRASTRUKTURA”.

Przez cały okres trwania festynu osoby chętne mogły znaleźć w naszym namiocie wiele ciekawych zadań m.in. „leśne koło fortuny”, poznać ciekawostki dotyczące otaczającej nas przyrody oraz pracy leśnika. Dodatkowo wszyscy mogli spróbować swoich sił również w rozpoznawaniu gatunków drzew mając przed sobą liście, szyszki lub owoce, określeniu do jakiego zwierzęcia należy dany trop, czyli odcisk łapy lub kopyta oraz zobaczyć wiele rzeczy, które możemy znaleźć w lesie.

Oprócz tego wspieraliśmy również akcję wymiany makulatury na drzewko. Każdy kto przyczynił się w ten sposób do ochrony środowiska i przyniósł zebraną przez siebie makulaturę, otrzymał od nas sadzonkę drzewka ozdobnego wyhodowaną na naszej szkółce pod czujnym okiem leśniczego.

Ogromnie dziękujemy za tak duże zainteresowanie, ponieważ przez cały czas otaczał nas tłum ludzi, z czego bardzo się cieszymy.