Aktualności Aktualności

Leśnicy dołączyli do akcji pompowania

Dziękujemy Wojewódzkiemu Inspektoratowi Transportu Drogowego w Poznaniu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerniejewie za nominację do akcji charytatywnej #GaszynChallenge

Jako kolejnych do wykonania zadania nominujemy: Nadleśnictwo Gnieznio, Lasy Państwowe; Komisariat Policji w Pobiedziskach oraz Państwową Straż Łowiecką w Poznaniu. 

#GaszynChallenge to akcja zapoczątkowana przez strażaków ochotników z Gaszyna. 

Zasady są proste. Osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub mogą nie zrobić pompek, ale muszą wpłacić minimum 10 zł. Po ukończonym zadaniu nominowane są kolejne osoby, które mają 48 godzin na wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych.

Dzięki niesamowietej akcji udało się zebrać pieniądze na lek dla Wojtusia, ale akcja trwa dalej. Na najdroższy lek na świecie czekają kolejne dzieciaki. Czeka też między innymi 14-miesięczna Hania Łączkowska.

W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby.

Daj się wciągnąć w pompowanie!