Aktualności Aktualności

Noc CIEMna - 2-3 lipca 2021 – Zapraszamy!

Czym różni się motyl nocny od dziennego?  Dlaczego ćmy lecą do światła? Która ćma jest największa? Czy motyle grają w orkiestrze? Gdzie motyle mają uszy? Razem z nami odkryjcie ekscytujący świat motyli.

W dniach 2-3 lipca 2021 w godz. 21:00 -23:00 serdecznie zapraszamy do Centrum Leśnej Przygody „Szumi Bór” w Rajmundowie.

 

O owadach opowiadać będzie pan Mirosław Maciąg – leśnik i pasjonat entomologii.

Nie zabraknie też warsztatów edukacyjnych podczas, których przygotujemy piękne motyle z naturalnych materiałów oraz papierowe owady.

Nocne spotkanie pozwoli nam na terenowe obserwacje.

Całość zakończymy ogniskiem.

 

Na wydarzenie obowiązują zapisy: aleksandra.osinska@poznan.lasy.gov.pl lub tel. 604 162 181 Zapisy przyjmujemy do 30.06.2021

 

Zapisani uczestnicy otrzymają mailowo potwierdzenie rezerwacji oraz informację o grupie, do której zostali przydzieleni. Prowiant na ognisko należy przynieść we własnym zakresie. Staramy się, by nasze spotkanie odbyło się w duchu ZERO WASTE –  prosimy zabrać ze sobą sztućce, kubki i talerze - najlepiej wielorazowego użytku.

Z uwagi na ciągłe ryzyko zachorowania na COVID-19, zależy nam na ograniczeniu liczby osób przebywających przy jednym stanowisko edukacyjnym. Prosimy uczestników o stosowanie się do otrzymanego programu oraz informacji porządkowych.

Główny organizator wydarzenia: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu
Współorganizator: Nadleśnictwo Czerniejewo

 

Wydarzenie odbędzie się dzięki wspraciu finansowemu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych.