Aktualności Aktualności

Wspomnienie śp. Leśniczego Waldemara Hamerskiego

Niedawno pożegnaliśmy naszego przyjaciela, wspaniałego kolegę oraz oddanego przyrodzie Leśnika Waldemara Hamerskiego. Odszedł w wieku zalewie 58 lat.

Urodził się 28 grudnia 1963 roku w Sierakowie. Po ukończonym Technikum Leśnym w Goraju w 1983 roku podjął prace w Nadleśnictwie Gniezno na stanowisku stażysty. W latach 1984-1990 zajmował stanowisko podleśniczego w Nadleśnictwie Gniezno, a następnie w Nadleśnictwie Czerniejewo, w Leśnictwie Podstolice. 1 lipca 1990 roku, został powołany na stanowisko Leśniczego Leśnictwa Milkarowo. Funkcję tę pełnił do 31 stycznia 2002 roku, po czym z dniem 1 lutego 2002 roku objął stanowisko Leśniczego Leśnictwa Słomówko, na którym pozostał do dnia śmierci.

Waldemar był bardzo oddanym pracownikiem, kochał przyrodę i las. Nie dziwi więc, że huragan stulecia w 2017 roku przeżył w sposób szczególny. Leśnictwo Słomówko było jednym z najbardziej zniszczonych obszarów. Leśniczy uporał się z uprzątnięciem skutków klęski w roku 2021. Przekazał w ten sposób "nowy las" jako swe świadectwo do pielęgnacji dla dalszych pokoleń.