Aktualności Aktualności

Posadź drzewko z prezydentem RP

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na grzyby i zwierzęta. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworząc klimat i dobre samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, jak również dla nas.

Potrzeba sadzenia nowych drzew jest ogromna, dlatego Prezydent RP - Andrzej Duda wraz z żoną i polskimi leśnikami, zainicjowali akcję sadzenia lasu pod hasłem SadziMY. W tym roku, w związku z nietypową sytuacją, z jaką się zmagamy na świecie, symboliczne drzewko będzie można zasadzić na swoim ogródku.

Akcja SadziMY z prezydentem została przeniesiona na jesień. O szczegółach będziemy informować na bieżąco. 

W ramach akcji, w dniu 24.04.2020 r., w siedzibie każdego z nadleśnictw będą czekały na Państwa darmowe sadzonki drzew leśnych, które następnie (zgodnie z zamieszczoną instrukcją) będą Państwo mogli  posadzić na swoim ogródku. Sadzonki będą rozdawane w godzinach od 10.00 do 14.00 do wyczerpania zapasów.

Sadzonki można odebrać po wcześniejszym kontakcie e-mailowym bądź telefonicznym z pracownikami Nadleśnictwa. Adresy e-mail oraz telefony znajdują się na stronach internetowych nadleśnictw, w zakładce kontakty.

O sposobach sadzenia drzew opowiada również Zdobysław z kanału Oblicza Lasu.